piątek, 21 kwietnia 2023

Refleksja...

Hej! Miło Cię tu widzieć. 😊
Dzisiaj dość nietypowy post, ponieważ będzie on skupiony tylko i wyłącznie na naszych przemyśleniach. Wpadłyśmy na pomysł taki, aby w połowie naszego bloga podzielić się nie tylko informacjami na temat wykładów, ale głównie tym co myślimy w tej chwili na temat naszego dziennika refleksji.

Nasz dziennik w tym momencie ma 14 wpisów, ten będzie 15. Wychodzi na to, że jesteśmy dokładnie w połowie tego, aby zaliczyć ten przedmiot, a czasu już coraz mniej...😖 Dzielenie się z wami naszymi refleksjami jest naprawdę ciekawe, ale zajmuje też nam dużo czasu, dlatego mamy tylko tyle wpisów. Zdecydowałyśmy się na to, żeby pisać to w dwie osoby, ponieważ wydawało nam się to łatwiejsze, niż pisanie w pojedynkę, ale czy tak jest? Wydaję nam się, że tak, ponieważ możemy dzielić się pracą, informacjami, pomysłami. Wspólnie się dopełniamy. Dziennik na tą chwilę pomaga nam scalić wszystkie informacje, ale tworzyć też przestrzeń do tego, aby zapisywać swoje pomysły. Podoba nam się to, że możemy spróbować czegoś innego wykonując pracę na zaliczenie. Zazwyczaj były to prezentacje, czasami projekty, ale zazwyczaj kolokwia czy zaliczenia. Rozmawiałyśmy z naszymi koleżankami studentkami z innych kierunków, i były dość zdziwione tym, ponieważ spotykały się z podobnymi zaliczeniami, ale raczej było to tworzenie projektów na aplikacji Instagram, ale o blogu nigdy nie słyszały, a tym bardziej dzieleniem się tam swoimi myślami. Pokazałyśmy im swojego bloga i powiedziały nam, że naprawdę ciekawie nam to wychodzi. 

Co postaramy się wykorzystać w swojej pracy, dzięki wykładom?
1. Wywiady👧👦 - prowadzenie w parach wywiadów z owadami, zwierzętami, roślinami, aby dzieci zapamiętały informacje, pobudziły swoją wyobraźnię i zachęciło ich to do poszerzania wiedzy.
2. Przyrządy💫 - szukanie prostych rzeczy do tego, aby zrobić z nich niezwykłe i wykorzystać np. do obliczeń, porównań.
3. Lekcje terenowe💧 - wycieczki umożliwiające bezpośredni kontakt z przyrodą.
4. Metoda KMO 👀- metoda działająca na obserwacji, dyskusji, eksperymencie, wiedzy i działaniu, a jeśli chcecie się więcej o niej dowiedzieć to jest o tym oddzielny wpis na blogu.
5.Teatr Kamishibai 💭- teatr ilustracji, a dosłownie papierowy teatr, opowiadanie historii za pomocą ilustracji papierowych wsuwanych do skrzynki.
6. ChatGPT💬 - czasami może pomóc nam się zainspirować w pisaniu bajki, opowiadania.
7. Doświadczenia💥 - np. pokazanie tego skąd wiemy, że Ziemia jest okrągła.
 
Jest to sześć punktów, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Oczywiście poznałyśmy też dużo nowych informacji, które na pewno wykorzystamy w swojej pracy, chociażby to, że mamy 6 termicznych pór roku. 

Podsumowując ten wpis, jest to, że naprawdę dużo się dowiedziałyśmy informacji przyrodniczych, ale tego też jak możemy je wykorzystać. Dziennik na tą chwilę pozwala nam zapisać właśnie do tych pomysłów. Dobre jest to, że możemy do niego zawsze zajrzeć i może akurat wpadnie nam coś do głowy. Jesteśmy ciekawe czego dowiemy się jak skończymy pisać nasz dziennik i co nas jeszcze zaskoczy. Także do zobaczenia, do kolejnych wpisów.
Paula 😇

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawie się czytało. Współpraca buduje, można się uzupełniać i inspirować a także motywować. I zawsze warto pamiętać, że najważniejsza jest jakość a nie ilość. I nie każdy wpis musi być odkryciem Ameryki. Systematyczność notowani i refleksji bardzo pomaga utrzymać wybrany kierunek i podążanie do celu. Krok po kroku. Nawet gdy są małe, to przybliżają. I pozwalają zobaczyć ile się juz dokonało.

    OdpowiedzUsuń

REFLEKSJA

 Hej, miło Was widzieć po raz kolejny na naszym blogu. Niestety... to będzie już nasz ostatni wpis, który tutaj zamieścimy. Choć może jeszcz...