sobota, 15 kwietnia 2023

JAK SIĘ UCZYMY?

Witajcie w naszym kolejnym wpisie na temat zajęć edukacji społeczno-przyrodniczej. Czy jesteście ciekawi o czym dzisiaj mamy wam do powiedzenia? Na pewno, ponieważ zawsze mamy dla was jakieś ciekawostki. Także o czym mówiliśmy na naszych ostatnich zajęciach?

A mianowicie... Pan Profesor na początku zajęć poprosił nas o narysowanie w jaki sposób uczymy się (poznajemy) edukację społeczno-przyrodniczą. Mogliśmy przedstawić to, na przykład za pomocą rysunku, mapy myśli lub po prostu napisać w kilku zdaniach. My wybrałyśmy mapę myśli, które według nas są łatwe w wykonaniu, a przede wszystkim czytelne, ponieważ zawieramy w nich najważniejsze informacje. Jeśli już jesteśmy przy temacie map myśli to są one także dobrym rozwiązaniem w edukacji dla dzieci szkolnych, gdzie uczniowie w prosty sposób mogą przedstawić dany temat.
Nasza mapa myśli była robiona "na szybko", dlatego nie jest tak kolorowa i ciekawa, jak mogłaby być, ale możecie zobaczyć jak mniej więcej może to wyglądać. Tak, jak wspomniałyśmy nasza mapa myśli jest na temat tego jak uczymy się edukacji społeczno-przyrodniczej. Zdjęcie poglądowe poniżej. 


Jak można wyczytać z mapy myśli nasza nauka głównie opiera się na informacjach z książek, Internetu oraz wykładów. Każdy z nas ma inne sposoby, aby się uczyć, a jeśli nie warto spróbować wszystkich możliwych opcji, aby przekonać się, która z nich jest dla nas najodpowiedniejsza i dopasować ją do nas samych, ponieważ źle dobrane metody nauki mogą przynosić średnie skutki lub nawet żadne. A wy jak się uczycie, co praktykujecie? Jakie metody są dla was dobre, a z jakimi nauka wam nie idzie? Może tak jak my, uczycie się z książek lub Internetu, a może oglądacie jakieś filmy na dany temat, który was interesuje lub jeszcze inaczej? Możecie podzielić się tym z nami w komentarzu. 

Jeśli chodzi o uczenie się to tyle. Później na zajęciach przeszliśmy do właściwego tematu. A mianowicie były nim rośliny baldachowate, takie jak arcydzięgiel. Rozmawialiśmy o tym, skąd pochodzi jego nazwa, gdzie może występować lub nawet o tym jak jest on wykorzystywany. Ale o szczegółach dotyczących tego tematu dowiecie się w kolejnym wpisie, który jest już opublikowany na naszym blogu. Także zapraszamy was do niego i oczywiście do podzielenia się waszymi przemyśleniami.

Klaudia 👍

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

REFLEKSJA

 Hej, miło Was widzieć po raz kolejny na naszym blogu. Niestety... to będzie już nasz ostatni wpis, który tutaj zamieścimy. Choć może jeszcz...